Zásady zpracování osobních údajů v MOPET CZ, a.s.

Ochranu soukromí a osobních údajů našich klientů považujeme za prvořadou povinnost. V souladu s nařízením Evropské unie č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů, známém pod zkratkou GDPR, společnost MOPET CZ, a.s. připravila Zásady zpracování osobních údajů.

Více informací o nakládání s osobními údaji v rámci služby biip se dozvíte na webových stránkách www.biip.cz 

Osobní data našich bývalých klientů spravujeme výhradně pro účely ke kterým, podle platných právních předpisů, nepotřebujeme souhlas se zpracováním osobních údajů.

Váš tým MOPET CZ, a.s.

Ukončení prodeje karet a aktivace služby biip

Vážení zákazníci,

dovolte, abychom Vás informovali, že k 30.4.2018 došlo k ukončení prodeje předplacených platebních karet služby biip provozované společností MOPET CZ, a.s. Aktivace služby prostřednictvím portálu www.biip.cz bude možná do 24.5.2018. Po tomto datu již nebude možné zakoupenou biip kartu aktivovat.

U stávajících držitelů karty biip nedochází k žádným změnám a mohou ji tak využívat jako doposud.

Děkujeme za pochopení.

Váš tým MOPET CZ, a.s.

Nový Zákon o platebním styku

V sobotu 13. ledna 2018 vstupuje v platnost nový zákon č. 370/2017 Sb., Zákon o platebním styku.

V souvislosti s tím bychom Vás rádi informovali, že v případě sporu týkajícího se poskytování platebních služeb společnosti MOPET CZ, a.s., jakožto instituce elektronických peněz, se v rámci mimosoudního řešení můžete obrátit na Finančního arbitra České republiky nebo Českou národní banku.

V případě jakéhokoliv problému nás neváhejte oslovit prostřednictvím kontaktních kanálů jednotlivých služeb provozovaných naší společností. V případě pochybností o našem postupu se také můžete obrátit na Ombudsmana Finanční skupiny České spořitelny.

Váš tým MOPET CZ, a.s.

Konec platnosti karet BLESK peněženka

Společnost MOPET CZ a.s. a její partner, mediální dům CZECH NEWS CENTER a.s, se rozhodli, že vzhledem ke změně legislativního prostředí v oblasti anonymních platebních prostředků nebudou pokračovat v poskytování služby vydáním nové emise karet BLESK peněženka.

Platnost první emise karet BLESK peněženka skončila k 31.10. 2017. Pro více informací, jak postupovat pro vyplacení zůstatku na těchto kartách, kontaktujte naší zákaznickou linku na telefonním čísle 267 197 097.

Všem klientům služby BLESK peněženka děkujeme za důvěru a těšíme se nashledanou u některého z našich dalších projektů.

Váš tým MOPET CZ a.s.

Dopady novely zákona č. 253/2008 Sb. na předplacené platební karty

Vážený obchodní partneři, vážení zákazníci,

dovolte, abychom Vás informovali o změnách v legislativně, které upravují provozování předplacených platebních karet společností MOPET CZ a.s.

Ke změnám jsme museli přistoupit z důvodu nadcházejících změn legislativy v oblasti prevence legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, která upravuje mimo jiné i některá omezení užívání předplacených platebních karet. Tuto legislativu musíme jako provozovatel předplacených platebních karet plně respektovat. Změny se týkají aktuálně provozovaných služeb BLESK peněženka a biip ale i všech ostatních služeb, které bychom do budoucna provozovali. Změna v zákoně přímo ovlivňuje předplacené platební karty jako ty naše v celé Evropské unii.

Změny upravuje zákon č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

Co je nového od 1.1.2017?

  • Snižují sa limity pro používání anonymních předplacených karet v oblasti měsíčního nabíjení, placení, vybíjení a maximálního zůstatku na biip kartě. Po novém bude možné na předplacenou kartu dobít maximálně 6.000 Kč měsíčně, zaplatit maximálně ve výší 6.000 Kč/měsíčně a udržovat zůstatek maximálně 6.000 Kč v libovolném čase.
  • Zahraniční platby kartou budou vypnuty. Placení bude povolenou pouze v rámci České republiky v českých korunách. Placení v zahraničí bude aktivováno pouze po aktivaci maximálních limitů.
  • Výběry z bankomatu budou pro předplacené karty budou omezeny.
  • Uživatelé, kteří mají zájem o navýšení limitů, aktivaci zahraničních plateb a výběrů z bankomatu si mohou zákonnou identifikací

Uživatelé služeb BLESK peněženka a biip byli informování o změnách právních dokumentů (Všeobecné obchodní podmínky, Ceník, Limity) dnes 31.10.2016 prostřednictvím emailové, SMS komunikace a internetových stránek.

MOPET CZ tým

Změna korespondenční adresy společnosti MOPET CZ a.s.

Vážení obchodní partneři, vážení zákazníci,

dovolte, abychom vás informovali o změně korespondenční adresy společnosti MOPET CZ a.s.. Nová korespondenční adresa společnosti je s platností od 16. 11. 2015 Vinohradská 180/1632, Praha 3, PSČ 130 00 (zobrazit na mapě).

Adresa sídla společnosti zůstává beze změny, tzn. Hvězdova 1716/2b, Praha 4 – Nusle, 140 78. Telefonní číslo společnosti bylo změněno na +420 956 785 500.

Těšíme se na další spolupráci.

Radek Havlík, ředitel společnosti

Služba Mobito ukončí svůj provoz k 1. prosinci 2015

S politováním oznamujeme, že k 1. prosinci 2015 ukončujeme provoz služby Mobito. Z tohoto důvodu vypovídáme všem zákazníkům služby v souladu s odst. 11.5 Všeobecných podmínek poskytování Služby Mobito Zákazníkům výpověď smlouvy o užívání služby Mobito z důvodu jejího ukončení. Výpovědní lhůta činí 2 měsíce a začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce po doručení výpovědi. Všechny smlouvy budou ukončeny po uplynutí stanovené výpovědní lhůty, a to k 30. listopadu 2015.

Více informací o ukončení služby na stránkách Mobita.