Vážený obchodní partneři, vážení zákazníci,

dovolte, abychom Vás informovali o změnách v legislativně, které upravují provozování předplacených platebních karet společností MOPET CZ a.s.

Ke změnám jsme museli přistoupit z důvodu nadcházejících změn legislativy v oblasti prevence legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, která upravuje mimo jiné i některá omezení užívání předplacených platebních karet. Tuto legislativu musíme jako provozovatel předplacených platebních karet plně respektovat. Změny se týkají aktuálně provozovaných služeb BLESK peněženka a biip ale i všech ostatních služeb, které bychom do budoucna provozovali. Změna v zákoně přímo ovlivňuje předplacené platební karty jako ty naše v celé Evropské unii.

Změny upravuje zákon č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

Co je nového od 1.1.2017?

  • Snižují sa limity pro používání anonymních předplacených karet v oblasti měsíčního nabíjení, placení, vybíjení a maximálního zůstatku na biip kartě. Po novém bude možné na předplacenou kartu dobít maximálně 6.000 Kč měsíčně, zaplatit maximálně ve výší 6.000 Kč/měsíčně a udržovat zůstatek maximálně 6.000 Kč v libovolném čase.
  • Zahraniční platby kartou budou vypnuty. Placení bude povolenou pouze v rámci České republiky v českých korunách. Placení v zahraničí bude aktivováno pouze po aktivaci maximálních limitů.
  • Výběry z bankomatu budou pro předplacené karty budou omezeny.
  • Uživatelé, kteří mají zájem o navýšení limitů, aktivaci zahraničních plateb a výběrů z bankomatu si mohou zákonnou identifikací.

Uživatelé služeb BLESK peněženka a biip byli informování o změnách právních dokumentů (Všeobecné obchodní podmínky, Ceník, Limity) dnes 31.10.2016 prostřednictvím emailové, SMS komunikace a internetových stránek.

Tým MOPET CZ